Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2017

ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

ΜΕ ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΟ ΣΚΟΡ

Ένας ακόμα χαμένος αγώνας για τη γυναικεία ομάδα μας, χωρίς όμως το τελικό αποτέλεσμα να αντικατοπτρίζει την εικόνα της και την προσπάθεια των αθλητριών μας μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Μελανό σημείο, που στοίχισε και τη νίκη, ήταν κυριαρχία των παικτριών του ΠΑΟΚ κάτω από τα καλάθια αφού υπερίσχυσαν με 53 ριμπάουντ έναντι 26 των δικών μας παικτριών, εκ των οποίων τα 28 ήταν επιθετικά, ανανεώνοντας έτσι τις επιθέσεις τους.

Οι παίκτριες του Μιχάλη Καπουρνιώτη και του συνεργάτη του Μάριου Μπορίνου, έπαιξαν καλή άμυνα, έδειξαν εμφανή βελτίωση, είχαν πάθος, αλλά δεν άντεξα στο τέταρτο δεκάλεπτο και παρόλο που στο 30’ προηγούνταν με 60-61, έχοντας ανατρέψει το μείον έξι του ημιχρόνου, έχασαν στο τέλος με δεκατρείς πόντους (83-70).

Να σημειωθεί ότι αποχώρησε λόγω πόνων στο γόνατό της, όπου έχει γενικότερα πρόβλημα, στις αρχές της τέταρτης περιόδου η Νίκη Ζέρβα, ενώ σε εξετάσεις θα χρειαστεί να υποβληθεί η Ραφαέλα Σουλτάνη, που χτύπησε γόνατο με γόνατο με αντίπαλό της και δεν αισθανόταν καλά, βγαίνοντας από το παρκέ για δύο λεπτά, για να επανέλθει στη συνέχεια. Αξιοσημείωτοι οι 32 πόντοι της Andrews.

Διαιτητές: Ταρενιδης Κ, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 14-23, 45-39, 60-61, 83-70

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κωτούλα 8, Λύμουρα 5, Μαγαλιού 3 (1), Μάλαρντ 17 (1), Κουλουμπή 1, Ταρπάγκου 2, Τράντα 2, Λιούις 31(1), Καρακούλια, Αλμπάνεζ 15 (1)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Παγκαλίδου, Γαλιατσάτου, Ταντουρόφσκα 3 (1), Σουλτάνη 15 (2), Αγαγιώτου, Αντριους 32, Ζέρβα, Ζήτη, Φέρμπανκς 12, Κωτούλα, Δεληγιάννη 8.