Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2017

«ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ»

ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ Ε.Σ.ΚΑ.Θ. ΓΙΑ ΤΗΝ Κ21

«Δύο στα δύο» για την Γυναικεία Ομάδα Κ21 του Ολυμπιακού Βόλου, η οποία μετέχει στο Πρωτάθλημα Γυναικών της Ε.Σ.ΚΑ.Θ.. Οι «ερυθρόλευκες» (την 2η αγωνιστική είχαν ρεπό) επικράτησαν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Ολυμπιάδας στο κλειστό του ΕΑΚ Λάρισας με 39-54. Αυτή ήταν η 2η νίκη τους, μετά την επιτυχία επί του Αίολου στο Βόλο.

Η νίκη για την ομάδα μας, η οποία από την αρχή του παιχνιδιού ανέλαβε τα ηνία του αγώνα, ήταν δίκαιη, έχοντας σταθερά το προβάδισμα στο σκορ, φτάνοντας τη διαφορά ακόμη και στους 26 πόντους στην 3η περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δόθηκε η δυνατότητα στις δύο προπονήτριες, Ελένη Παπαθανασίου και Ιωάννα Ράμμου, να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτριες.

Πρώτη σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν η Ιωάννα Αρτεμισίου με 18 πόντους, με την Σταματία Διαμαντοπούλου να την ακολουθεί με 11 πόντους.

Διαιτητές: Βόντσα, Ρασούλη

Δεκάλεπτα: 8-14, 18-34, 25-48, 37-54

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Νταουντάκη): Τόλια 4, Χατζημπύρου 3, Μιχαλοπούλου, Βαμβακίδου 5 (1), Τριανταφύλλου 7, Πίτσαρη, Μπόσκρη 6 (2), Αλεξοπούλου 2, Δεπενιώτη 12, Γκορτσίλα, Καραβά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Παπαθανασίου-Ράμμου): Τζανετοπούλου, Χούτα 6, Κανελλοπούλου 2, Λιόλιου 2, Στάμου 5, Δεμελή 2, Αρτεμισίου 18, Βογιατζάκη 2, Μοδέα 4, Διαμαντοπούλου 11, Σιμιτζή 2.