Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2017

SUPER TANTUROVSKA 17X17 ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ..........

Μια ακόμη νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας , συντρίβοντας τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ με το εντυπωσιακό 97-36 και παει πλέον την ερχόμενη εβδομαδα στο ντέρμπι με τον ΗΡΑΚΛΗ με τη καλύτερη ψυχολογία.
Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική αφού η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής με τον Ολυμπιακό να ξεκινάει  δυνατά το παιχνίδι και με πίεση και απανωτά κλεψίματα και αιφνιδιασμούς να τελειώνει τη πρώτη περίοδο με σκορ 29-4 !!!
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας συνέχισε να ανεβάζει το σκορ και με την είσοδο της Νίκης Ζέρβα  το σκορ  έφτασε με το τέλος της περιόδου στο 47-15.
Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε με τον Ολυμπιακό να εχει την Άννα Ταντουρόφσκα σε εκπληκτική μέρα η διαφορά εκτοξεύτηκε στο + 53 (73-20)
Το τελευταίο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τη διαφορά στη μέγιστη τιμή της στο + 61 (97-36) με καλάθι της πολύ καλής σήμερα Κικής Δημητριάδη που τελείωσε τον αγώνα με 16 πόντους
Από τον Ολυμπιακό σήμερα , όπου αγωνίστηκαν και οι 12 παίκτριες και σκόραραν όλες , πρώτη σκόρερ ήταν όπως είπαμε η Ταντουρόφσκα με 30 πόντους και 8 τρίποντα ακολούθησαν η Κική Δημητριάδη με 16 και η Ραφαέλα Σουλτάνη με 15.

Πρίν την έναρξη του αγώνα οι αθλήτριες του Ολυμπιακού Βόλου , δια της αρχηγού Νίκης Ζέρβα , επεφύλαξαν μια έκπληξη στην αθλήτρια του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ  Σαρηγιαννίδου  (η οποία δεν ακολούθησε την αποστολή)  ,αφού τις έκαναν δώρο για να της ευχηθούν για το αγοράκι που πρόσφατα έφερε στη ζωή .  Το δώρο παρέλαβε η αθλήτρια της φιλοξενούμενης ομάδας Γιωτίτσα .

Τα δεκάλεπτα: 29-4, 47-15, 73-20, 97-36