Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017

6 ΣΤΑ 6

ΚΑΙ...  ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το παιχνίδι με τη Μεταμόρφωση Βόλου «B.C. Αγριάς» ο Ολυμπιακός Βόλου. Οι «ερυθρόλευκοι» για την 6η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α1 Ε.Σ.ΚΑ.Θ. νίκησαν άνετα με 96-42 την ομάδα της Αγριάς η οποία αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις. Έτσι πρόσθεσαν άλλη μία νίκη στο ενεργητικό τους, παραμένοντας αήττητοι και σταθερά μόνοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
    Από το εναρκτήριο σφύριγμα των διαιτητών οι παίκτες του Γιώργου Βλιώρα και του συνεργάτη του Παναγιώτη Γκουγκουτούδη άρχισαν να.οπλίζουν και να πυροβολούν το αντίπαλο καλάθι, έχοντας πολύ καλές επιλογές στην επίθεση, ενώ έπαιξαν και πολύ καλή άμυνα. Ήδη η διαφορά στο πρώτο 10λεπτο ήταν 21 πόντους, για να κλείσει το ημίχρονο στο +37 για τον Ολυμπιακό.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν να σκοράρουν κατά ριπάς, ενώ η τεχνική ηγεσία είχε τη δυνατότητα να ξεκουράσει βασικούς παίκτες και όλοι οι καλαθοσφαιριστές να πάρουν αρκετό χρόνο συμμετοχής.

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Μπουγλός Ι.

Δεκάλεπτα: 34-13, 58-21, 79-33, 96-42.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ BΟΛΟΥ (Βλιώρας-Γκουγκουτούδης): Καραγεώργος 25 (7), Ίλτσογλου 11 (1), Παπούλιας 20 (1), Μπόγδανος 13 (1), Βλασταρίδης 3, Καραθάνος 4, Σκαμάγκας 4, Αναστασόπουλος 4, Λουλούδης 8, Παρασκευάς 8.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ (Κατσαλής): Καζεπίδης 7 (1), Σκουμής 2, Καραμανλής 9 (1), Ξυπνητός, Φιλίππου 2, Χριστιάς, Κοψιαλής 12 (1), Καλιντζέος 6, Μαστραφτσής 2.