Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2017

ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Κ21
ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΒΟΛΟΥ

Την πρώτη της ήττα γνώρισε η Γυναικεία Ομάδα Κ21 του Ολυμπιακού Βόλου, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΚΑ.Θ., από τη Νίκη Βόλου. Οι «κυανόλευκες» επικράτησαν με 43-65 στο Κλειστό του Ε.Α.Κ. Βόλου και συνεχίζουν αήττητες στο Πρωτάθλημα.

Η Νίκη μπαίνοντας πολύ καλά στο παιχνίδι και με «όπλο» τον αιφνιδιασμό και τα λάθη που έκαναν οι «ερυθρόλευκες» στο πρώτο 10λεπτο πήρε μια σημαντική διαφορά στο σκορ (5-21) που ήταν πολύ δύσκολο να καλυφθεί στη συνέχεια.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός Βόλου ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο, δεν μπόρεσε να μειώσει τη διαφορά, με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 18-33.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη συνέχισε να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι και έφτασε σε μια δίκαιη και άνετη επικράτηση, απέναντι στις νεαρές παίκτριες του Ολυμπιακού Βόλου, οι οποίες απαρτίζονταν από κορασίδες και νεάνιδες.

Διαιτητές: Ι. Μπουγλός, Π. Μπουγλός

Δεκάλεπτα: 5-21, 18-33, 30-48, 43-65.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Παπαθανασίου, Ράμμου): Δεμελή, Χούτα 9, Κανελλοπούλου, Λιόλιου, Στάμου 12, Κ. Παρασχάκη, Αρτεμισίου 15 (1), Βογιατζάκη, Μοδέα 4, Τζανετοπούλου, Σιμιτζή 3.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Γαλανάκης): Γεροκώστα, Κωστούλα 14(1), Ε. Παρασχάκη 16, Ντέγκα 5, Αλεξίου, Νούλα, Κωνσταντούλα, Παπαγακή 11, Κατσιοπούλου 3 (1), Πασχαλίδη, Ζουμπούλη 8, Στρίγκου 8.