Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ - ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΗ.........
Σαρωτικός ο Ολυμπιακός Β., 44-89 την ΑΕΒ Διμηνίου
Με πολύ καλή εμφάνιση οι ερυθρόλευκοι πέρασαν … αέρας από το κλειστό της Νέας Ιωνίας, συντρίβοντας την ΑΕΒ Διμηνίου με 44-89. Στον αγώνα χρόνο συμμετοχής πήραν και οι δώδεκα συμμετέχοντες αθλητές της ομάδας μας.
Με τρία συνεχόμενα τρίποντα πριν τη λήξη της δεύτερης περιόδου (εννιά συνολικά στο πρώτο 20λεπτο) του Σκαμάγκα και με δίποντο του Παρασκευά διαμορφώθηκε το 25-49 του πρώτου μέρους, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο με πολύ γρήγορο μπάσκετ και με πολλούς αιφνιδιασμούς, το σκορ πήγε στο 37-76 (+39).
 Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε χαμηλό ρυθμό και σκορ (7-13), με συνέπεια το ματς να τελειώσει με 44-89. Αυτό το διάστημα το προπονητικό δίδυμο των Καπουρνιώτη - Μπορίνου επέλεξαν να αγωνιστεί, για να βρει τα πατήματά του,  ο Γεωργίου, ενώ οι Αναστασόπουλος, Παρασκευάς και Καραγεώργος δεν ξαναμπήκαν μετά το 25’.
Χάι λάιτ του ματς οι δύο τάπες των κοντών Καραγεώργου και Γεωργίου σε Χαρχαρή και Ρόσσιο αντίστοιχα.
Τα δεκάλεπτα: 13-28, 25-49, 37-76, 44-89
Διαιτητες : Τσουμαχιδης - Μπουγλος
ΑΕΒ ΔΙΜΗΝΙΟΥ (Λότφι): Στύλλας 6 (2), Τσίγκος, Αναστασιάδης 4, Καρπέτης 15 (2), Ιωαννίδης 3, Τζιοκάι, Ρόσσιος 8, Νίκολης, Τσαντός, Βλάχος, Αγκρής, Χαρχαρής 8
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Καραγεώργος 15 (3), Θέος 2, Καφάσης 11 (2), Αλεξίου 8 (2), Γεωργίου 8 (2), Τσιαπράζης, Βλασταρίδης, Καραθάνος 2, Λουλούδης 9, Αναστασόπουλος 8, Σκαμάγκας 9 (3), Παρασκευάς 17 (1)