ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΝΙΚΕΣ  ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ  ΠΑΙΔΕΣ  Β’ - ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ
 TOY ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψαν το ματς με την Ανάληψη οι κορασίδες του Ολυμπιακού Βόλου, κερδίζοντας με 89-9 στο ΕΑΚ του Βόλου. Ο Ολυμπιακός ήταν σαφώς ανώτερος του αντιπάλου του, ενώ όλες οι αθλήτριες που αγωνίστηκαν προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό.
Δεκάλεπτα: 4-23, 5-42,  5-64, 9-89

ΑΝΑΛΗΨΗ (Στεργιόπουλος): Μπένη, Αλιμένα 4, Κουτσιμπού, Αλμπανούδη, Νούλα 1, Κουτσορεβύθη, Πανταζή, Χατζηστάμου, Κατσαβριά 4, Τσουλφά

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Παπαθανασίου-Ράμμου): Τζανετοπούλου 10, Σπανού 2, Κανελλοπούλου 4, Λιόλιου 22, Στάμου 10, Παρασχάκη 4, Αρτεμισίου 22, Νάνου 4, Θέου 2, Γκέτσιου.

ΠΑΙΔΕΣ

Ήττα  για την παιδική ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου από την ομάδα του  Αιολικού με σκορ 71-46 . Τα παιδιά της ομάδας μας προσπάθησαν και παρά τη διαφορά ηλικίας στάθηκαν αξιοπρεπώς .

Δεκάλεπτα 9-20, 22-34, 31-48, 46-71

Ολυμπιακός Βόλου (Καραγεώργης): Γαβρινιώτης 16(3), Πρέκας 2, Μπατζιάκας 7(1), Μπετσίστι, Μανίνης 3(1), Τσιαπράζης 16, Γκρίνιας, Μαμουρέλης 2, Τσεσμελής.

Αιολικός (Σαμαράς): Παππάς 14, Αντωνίου 2, Λογοδότης 8, Σαρνακούπης 4, Μπάρδας 4, Τετζεράκης 4, Τσάντος 2, Σμυρλής 1, Γκοντέλος 6, Δαρτιώτης 6, Παρισάκης 19(1)

ΠΑΙΔΕΣ Β

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η ομάδα παίδων Β’ του Ολυμπιακού Β. επιβλήθηκε της αντίστοιχης του Γ.Σ. Βόλου με σκορ 40-34. Οι «ερυθρόλευκοι» που προηγήθηκαν και στο ημίχρονο με 23-13, ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης. Ο Γ.Σ. Βόλου ισοφάρισε στο 30’ σε 27-27, αλλά οι νεαροί παίκτες του Ολυμπιακού Β. πιο ψύχραιμοι στην τελευταία περίοδο έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Δεκάλεπτα: 6-4, 23-13, 27-27, 40-34

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Παπαθανασίου-Ράμμου): Μαλαμούλης, Μαστρογιαννόπουλος, Αποστολάκης Ν. 16 (1), Τσόγκας, Δαδάνης, Ιωνάς 2, Μπράμι 6, Γρηγορίου 2, Γκόγκα 2, Χαβδούλας 10,
Αποστολάκης Α. 2.

ΓΣ ΒΟΛΟΥ (Ζαρογιάννης): Γιαννούλας, Παπουτσής 2, Γανωτής 12, Κουτσούκος 3 (1), Μούτσιος 13, Σιμόπουλος, Τσόχας, Σκεμπές 2, Αλεξανδρίδης, Παπαστάμος 2, Λαϊνάς, Ναούμ.

Η Εφηβική ομάδα του ΑΟ Μεταμόρφωσης Βόλου,  που ως γνωστόν αποτελείται από τα παιδιά του Ολυμπιακού Βόλου , μετά απο ένα συναρπαστικό παιχνίδι , το οποίο παρακολούθησαν δεκάδες γονείς και φίλαθλοι του αθλήματος και που δυστυχώς τελείωσε στις 23.30 (ακατάλληλη ώρα για παιδιά τρίτης Λυκείου) έκανε την τρίτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια επικρατώντας του BC Volos με σκορ  55-47 ανατρέποντας τη διαφορά των 12 πόντων του πρώτου ημιχρόνου 31-19 υπέρ της ομάδας του BC VOLOS , χωρίς τον Παπουτσόγλου και με τραυματία απο το μισο του τετάρτου δεκαλέπτου τον Χριστοδούλου .