Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2017

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Κ21

Άλλη μία πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Γυναικεία Ομάδα Μπάσκετ Κ21 του Ολυμπιακού Βόλου, η οποία μετέχει άνευ συναγωνισμού στο Γυναικείο Πρωτάθλημα της Ε.Σ.ΚΑ.Θ.. Οι νεαρές «ερυθρόλευκες» επικράτησαν των Τιτάνων Παλαμά στο Κλειστό του Ε.Α.Κ. Βόλου με 64-45, σημειώνοντας την 3η νίκη τους σε πέντε αγώνες.

Από την αρχή του παιχνιδιού τα κορίτσια μας επέβαλαν τον ρυθμό τους στο παιχνίδι, παίζοντας πολύ καλή άμυνα προηγήθηκαν στην πρώτη περίοδο με 18-8. Η ομάδα συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 36-21.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός του Βόλου μας ήλεγξε απόλυτα τον ρυθμό του παιχνιδιού, συνέχισε να βρίσκει λύσεις στην επίθεση, κυρίως με τις Διαμαντοπούλου και Αρτεμισίου, για να φτάσει εύκολα στο τελικό 64-45.

Πρώτη σκόρερ του Ολυμπιακού ήταν η Σταματία Διαμαντοπούλου με 24 πόντους και την ακολούθησε η Ιωάννα Αρτεμισίου με 18.

Διαιτητές: Καγιόπουλος, Κοντοστάθης.

Δεκάλεπτα: 18-8, 36-21, 51-36, 64-45.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Παπαθανασίου, Ράμμου): Δεμελή, Χούτα 9, Ζαρμπούνη, Κανελλοπούλου, Λιόλιου, Στάμου 2, Παρασχάκη, Αρτεμισίου 18, Μοδέα 8 (2), Διαμαντοπούλου 24, Σιμιτζή 3.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χατζάρας): Κατσιαούνου, Τσαρή 2, Τσερέπη 7 (1), Μαγαλιού 9 (2), Καρακώστα Μ. 1. Ντούλα 3 (1), Καρακώστα Ε., Πατούνη 16 (1), Μπενέκη 4, Τζέλλα 3.