Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017

ΠΑΡΤΥ ΣΤΟ ΕΑΚ  14 Χ 14 ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ...........

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το σημερινό παιχνίδι με την ομάδα της Ολύμπιας ο Ολυμπιακός συντρίβοντας την με σκορ 81-56 και συνέχισε την αήττητη πορεία του προς την Α1.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική αφού η ομάδα μας απο το πρώτο δευτερόλεπτο επιβλήθηκε της αντίπαλης ομάδας και προσέφερε πλούσιο θέαμα στους φιλάθλους του που βρέθηκαν στο κλειστό και υποστήριξαν την αγαπημένη τους ομάδα.
Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι και με συνεχόμενες επιθέσεις και εκπληκτική άμυνα έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ  24-8 !!
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομαδα μας ανέβαζε συνεχώς τη διαφορά με τις Σουλτανη και Ταντουροφσκα να φορτώνουν συνεχώς το αντίπαλο καλάθι Τις Ζερβα και Κοτσιαφτη να σκοράρουν κιαυτες και να μαζεύουν ολα τα ριμπάουντ κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 49-17.
Μάλιστα το σκορ έφτασε στο + 36  (53-17) με την έναρξη της τρίτης περιόδου  με την ομάδα μας να παίζει εκπληκτικό μπάσκετ και την ομάδα της Λάρισας απλά να μη μπορεί να αντιδράσει.
Ο προπονητής μας Μ.Καπουρνιωτης και ο συνεργατης του Μ.Μπορινος έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλες τις κοπέλες και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 65-39
Στη τελευταία περίοδο αγωνίστηκαν κατά βάση οι νεαρές κοπέλες αλλά αυτό δεν τις εμπόδισε να αποδώσουν εξίσου καλά και το σκορ να κλείσει τελικά στο 81-56

Απο την ομάδα μας δεν υστέρησε καμία με την Αννα Ταντουροφσκα να σταματάει τελικά στους 27 πόντους με 5 τριποντα !!! τη Σουλτανη στους 25 με 3 τριποντα τη Ζερβα στους 12και εξαιρετικη δουλεια στην αμυνα και τη Κοτσιαφτη στους 8