Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

Νίκησε και την Ανάληψη !!
Με νίκη συνέχισε ο Ολυμπιακός κερδίζοντας την Ανάληψη με σκορ 55-72 αποδίδοντας κατα διαστήματα όμορφο μπάσκετ. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά το ματς και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 17-26 ,Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχιζε να ανεβάζει σταδιακά τη διαφορά φτάνοντας τη στο + 15 με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου το σκορ να ειναι 29-44 και με την ανάληψη να στερείται τις υπηρεσίες του Ντικα ο οποίος αποβλήθηκε με δυο τεχνικές ποινές στο τέλος της περιόδου.
Στο δεύτερο ημίχρονο δε συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα φτάνοντας εύκολα στην τελική επικράτηση με σκορ 55-72 δίνοντας παράλληλα χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες. Απο τους νικητές πρώτος σκόρερ ηταν ο Θ. Καραγεωργος με 16 πόντους με 4 τρίποντα και ακολούθησε ο Γεωργιου με 14 χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.Απο τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ ηταν ο κοντακης με 12.

Τα δεκάλεπτα: 17-26, 29-44, 44-58, 55-72

ΑΝΑΛΗΨΗ (Βλιώρας): Ίλτσογλου 9 (2), Κετσετζής, Γαλανάκης 4, Κοντάκης 12 (2), Ντίκας 4, Συλεόπουλος 4, Ευαγγελινός 2, Παπαδούλης 2, Βελίδης 2, Στάμος 10, Κωλέτσης, Μωυσίδης 6

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Μαυρομιχάλης): Καραγεώργος 16 (4), Θέος 5, Γεωργίου 14 (1), Τελλίδης 2, Καφάσης 6, Αχριάνης, Μπαμπάνης, Βλασταρίδης 1, Καραθάνος 6, Αναστασόπουλος 9 (1), Σκαμάγκας 3, Παρασκευάς 9.