Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2016

ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΔΥΟ ΗΤΤΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟYΣ ΠΑΙΔΕΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, η ΑΕΒ Διμηνίου επιβλήθηκε με 53-52 του Ολυμπιακού Βόλου για το πρωτάθλημα κορασίδων μπάσκετ της ΕΣΚΑΘ στη Ν. Ιωνία. Το ματς είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και προσέφερε έντονες συγκινήσεις.
Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε καλύτερα, προηγήθηκε με 10-4. Στη συνέχεια όμως η ΑΕΒΔ μείωσε τη διαφορά, για να κλείσει το ημίχρονο με 27-28 υπέρ των......φιλοξενουμένων.
Η ΑΕΒΔ έκανε ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο, όπου πέρασε μπροστά μέχρι και με 11 πόντους. Ο Ολυμπιακός όχι μόνο μείωσε τη διαφορά, αλλά και προηγήθηκε με 51-52, έξι δεύτερα πριν τη λήξη. Η Μιχαηλίδου με καλάθι σε νεκρό χρόνο, έδωσε τη νίκη στην ομάδα της.
Δεκάλεπτα: 10-14, 27-28, 47-38, 53-52
ΑΕΒ ΔΙΜΗΝΙΟΥ (Λόφτι): Κουτέ 3 (1 τρ), Βλιώρα, Μοδέα 15 (3 τρ), Μακρή 8, Μιχαηλίδου 21, Πατρικίου 6, Γεωργούλα
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Παπαθανασίου-Ράμμου): Νάνου, Τζανετοπούλου 2, Σιμιτζή 12, Κανελλοπούλου 8, Λιόλιου 12, Στάμου 14 (1 τρ), Παρασχάκη, Αρτεμισίου 4, Θέου, Γκέτσιου, Σπανού, Γκρίνια.
ΠΑΙΔΕΣ

Δεύτερη ήττα για τους παίδες του Ολυμπιακού Βόλου , αυτή τη φορά από τον Αιολικό , στο Κλειστό Γυμναστήριο της Νέας Ιωνίας .με 76-28 .

Ολυμπιακός Βόλου (Καραγεώργης) Μπατζιάκας , Πρέκας , Γαβρινιώτης , Γκρίνιας , Τσιαπράζης , Μανίνης , Τσερμελής και Μπετσίστης .