Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016

ΠΕΡΑΣΕ  ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ

Με το δεξι ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Α2 Εθνική Κατηγορία ο Ολυμπιακός Βόλου συντρίβοντας στις Σέρρες τη τοπική ομάδα με 33 - 75. Ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός απο την αρχή του αγώνα και απο το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε στην αντίπαλη ομάδα ότι θα είναι το   απόλυτο αφεντικό στον αγώνα προηγούμενος με  6 - 23. Στη δεύτερη περίοδο ο Ολυμπιακός συνέχισε να πιέζει και να σκοράρει ανεβάζοντας τη διαφορά στους 26 πόντους με το ημίχρονο να λήγει 19 - 45.
Στη τρίτη περίοδο η διαφορά συνέχιζε να ανεβαίνει με τις παίκτριες του Μιχάλη Καπουρνιωτη
να συνεχίζουν να σκοράρουν ανεβάζοντας τη διαφορά στο 26-60.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι ο Ολυμπιακός ήταν μα κλάση ανώτερος και κέρδισε το παιχνίδι με 33-75 παίρνοντας παράλληλα ρεβάνς για τη περυσινή ήττα .
Να σημειωθεί οτι ο προπονητής του Ολυμπιακού Βόλου  κ Μιχάλης Καπουρνιωτης χρησιμοποίησε όλες τις παίκτριες που ειχε στη διάθεση του οι οποίες σκόραραν όλες !!!

Δεκάλεπτα: 6-23, 19-45, 26-60, 33-75

ΑΟ Σερρών (Δώδος): Νασιάκου 6, Χατζηπαύλου, Μαραγκού 2, Τόγα 5 (1 τρ), Μπακιρτζίδου 5, Τσαμπάζη 11 (3 τρ), Λαδοπούλου Κ. 1, Λαδοπούλου Ζ. 1, Βλαχβέη 2, Στεφανίδου, Αγγιοπλάστη

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 16 (3 τρ), Ντελή 4, Παγκαλίδου 2, Ταντουρόφσκα 14 ( 2τρ), Σουλτάνη 4, Νούλα 6, Αγαγιώτη 5 ( 1τρ), Δημητριάδου 10 ( 1τρ), Ζήτη 2, Αγκάνη 4, Διαμαντοπούλου 4, Κοτσιάφτη 4.