Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937------ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

2 ΣΤΑ 2 ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 61-44 ΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ

Δεύτερη συνεχόμενη επιτυχία για τον Ολυμπιακό Βόλου που επιβλήθηκε με 61-44 του ΕΟΣ Σταυρούπολης κα συνεχίζει τη κούρσα του πρωταθλήματος της Α2.

Το παιχνίδι δε ξεκίνησε καλά για τη βολιωτικη ομάδα που αιφνιδιάστηκε και βρέθηκε να χάνει με 2-9 στα πρώτα λεπτά στη συνέχεια  ισορρόπησε και με συνεχόμενες καλές άμυνες και κλεψίματα έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 15-18.  Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακος βελτίωσε κι αλλο την άμυνα του δεχομενος μολις 7 πόντους και πετυχαίνοντας 16 πηγε στα αποδυτήρια με σκορ 31-25.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός σαφώς ανώτερος ανέβαζε διαρκώς τη διαφορά και με όπλο την εκπληκτική Νίκη Ζέρβα η οποία σε 20 μολις λεπτα συμμετοχής στο πρώτο της παιχνίδι πέτυχε 21 πόντους καθάρισε το παιχνίδι φτάνοντας στο τελικό 61-44.

Δεκάλεπτα: 15-18, 31-25, 42-34, 61-44.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 11 (1 τρ), Ντελή, Παγκαλίδου, Ταντουρόφσκα 11 (1 τρ), Σουλτάνη 4, Χούτα, Αγαγιώτη, Ζέρβα 21, Ζήτη 2, Αγκάνη, Δημητριάδου 3, Κοτσιάφτη 9

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μιγδαλιά 12, Σαμαρά 7 (1 τρ), Αντωνιάδου, Σιαλδά, Τσαμπάκου 2, Πολύχρου 5 (1 τρ), Κωστανάκη 6, Κανενόγλου 5, Τσαντάλη, Πετρίδου 4, Μπεχλιβανίδου 3 (1 τρ), Αλ Μπακρή.